
Пшеницата в Чикаго стигна 10-седмично дъно
Контрактите на пшеницата зад Океана по време на търговията на 23 май достигнаха най-ниското си ниво за последните десет седмици. Това информира порталът agrarheute.com.Маслодайните компоненти в Париж и Чикаго също останаха на червено.
Повлияна от търговията с рапица, соята в Чикаго остана на червено. Въпреки че изгуби 3,25 цента успя да се задържи над границата от 15 долара за бушел. Очакванията на участниците на пазара за добра реколта при рапицата оказаха влияние върху цените и в Париж. Тя поевтиня с нови 3 евро и 25 цента до 358 евро и половина.
Подобряването на времето в някои от най-важните производствени региони на САЩ с падналите към края на миналата седмица валежи, доведе до нов спад в котировките на пшеницата. Юлските и фючърси в Чикаго изгубиха нови 6,75 цента до 6 долара и 52 цента за бушел. Подобен спад имаха и контрактите с по-късен срок на доставка. За сравнение в края на март пшеницата със срок на доставка през юли се котираше при 7 долара и 14 цента за бушел.
Положението не бе по-различно и в Париж, където пшеницата поевтиня с нови 2 евро и се отдалечи още повече от психологическата граница от 200 евро за тон.Русия започна да продава първите партиди от новата реколта при цена от 290-295 долара за тон, като Индонезия закупи 125 хил. тона руска пшеница. В същото време заради засушаването в Турция очакват зърнената реколта през 2014 година да е с 10% по-слаба.
Търговията при царевицата на 23 май остана в двата полюса. Тази в Париж регистрира минимални загуби от 25 цента до 175 евро и 75 цента за тон, докато в Чикаго остана на зелено. Юлските и фючърси се продаваха при 4 долара и 78 цента за бушел, което е с 1,25 цента повече в сравнение с предходния ден.
Заради това, че днес борсата в Чикаго ще остане затворена, анализаторите не очакват импулси за търговията в Париж.
СВАЛИ МОБИЛНОТО ПРИЛОЖЕНИЕ НА АГРОТВ