
В началото на петъчната търговия в Париж рапицата се движеше в червено
Търговията на световните борси за агрокултури в четвъртък премина без особени сътресения. Курсовете излязоха на зелено чак в следобедните часове, до тогава почти всички се движеха на загуба.
Единствено соята успя да се задържи през целия ден на печалба, като в края на борсовия ден в Чикаго затвори при 1038,25 цента за бушел при ноемврийски фючърси, което бе с четвърт цент повече от предишния ден. В Съединените щати вече почти няма налични количества от миналогодишната реколта, търсенето обаче остава високо, така че преработвателите са готови да платят солидна цена за доставки през септември. За тях цената е 1136,25 цента за бушел, което е ръст от 16 цента и половина за деня.
В Париж пшеницата навакса в късните часове и затвори с минимална печалба от четвърт евро при цена от 171,50 евро за тон. Подобно бе развитието и в Чикаго, като там цената стигна 546,25 цента за бушел, или 6,75 цента повече от сряда.
Царевицата успя да се задържи над нулата, като във френската столица курсът за ноемврийските фючърси добави половин евро до 153,25 за тон. На брега на езерото Мичиган пък печалбата бе в размер на 2,75 цента за бушел при крайна цена от 362,25 цента.
Търгуваната само в Париж рапица се раздвижи едва следобед, вдигайки цената си с 2 евро и 75 цента до 323,50 за тон.
От всички основни култури единствено пивоварният ечемик остана на загуба. Търговията му приключи при 197,50 евро за тон, което е спад с почти 4 евро за деня.
СВАЛИ МОБИЛНОТО ПРИЛОЖЕНИЕ НА АГРОТВ